Резултати Србије и Југославије на Балканској математичкој олимпијади

33. БMO, Тирана, Албанија, 2016

На 33. Балканској математичкој олимпијади за ученике средњих школа која је од 05. до 08. маја 2016. године одржана у Тирани математичка екипа Србије је остварила велики успех и освојила прво место.

Име и презиме Школа Укупно Медаља
Алекса Милојевић Математичка гимназија Београд 40 поена златна медаља
Игор Медведев Математичка гимназија Београд 32 поена златна медаља
Огњен Тошић Математичка гимназија Београд 30 поена сребрна медаља
Алекса Константинов Математичка гимназија Београд 29 поена бронзана медаља
Никола Садовек Математичка гимназија Београд 29 поена бронзана медаља
Никола Павловић Гимназија „Јован Јовановић Змај“ Нови Сад 21 поен бронзана медаља

Максималан број поена на такмичењу је 40.

Ово је други пут у 33 године да је екипа Србије освојила прво место на Балкану.

Руководиоци екипе:

Бојан Башић (Нови Сад)

Милош Милосављевић (Ниш)


32. БMO, Атина, Грчка, 2015

Име и презиме Место Укупно Медаља
Маријана Вујадиновић Београд 30 поена сребрна медаља
Огњен Тошић Београд 15 поена бронзана медаља
Алекса Милојевић Београд 10 поена похвала
Алекса Константинов Београд 10 поена похвала
Анђела Шарковић Ниш 10 поена похвала
Иван Дамњановић Ниш 4 поена похвала

Руководиоци екипе:

Бојан Башић (Нови Сад)

Милош Милосављевић (Ниш)

Екипа је поделила 7. место (од 11 званичних екипа).


31. БMO, Плевен, Бугарска, 2014

Име и презиме Место Укупно Медаља
Жарко Ранђеловић Ниш 40 поена златна медаља
Душан Дробњак Београд 40 поена златна медаља
Иван Танасијевић Београд 40 поена златна медаља
Максим Стокић Београд 30 поена бронзана медаља
Анђела Шарковић Ниш 23 поена бронзана медаља
Лука Вукелић Београд 14 поена похвала

Вођа екипе: Миљан Кнежевић (Математички факултет, Београд)
Заменик вође: Милош Милосављевић (Гимназија “Светозар Марковић”,Ниш)
Екипа је заузела 4. место у конкуренцији 20 земаља.


30. БMO, Агрос, Кипар, 2013

Име и презиме Место Укупно Медаља
Максим Стокић Београд 32 поена златна медаља
Симон Стојковић Београд 26 поена сребрна медаља
Жарко Ранђеловић Ниш 24 поена сребрна медаља
Лазар Радичевић Београд 18 поена бронзана медаља
Иван Дамњановић Ниш 17 поена бронзана медаља
Богдана Јелић Београд 15 поена бронзана медаља

Вођа екипе: Марко Радовановић (Универзитет у Београду)
Заменик вође: Милош Милосављевић (Универзитет у Нишу)


29. БMO, Aнталија, Турска, 2012

Име и презиме Место Укупно Медаља
Теодор вон Бург Београд 40 поена златна медаља
Душан Шобот Београд 40 поена златна медаља
Игор Спасојевић Београд 40 поена златна медаља
Раде Шпегар Београд 38 поена сребрна медаља
Иван Дамњановић Ниш 21 поен бронзана медаља
Иван Танасијевић Београд 20 поена бронзана медаља

Вођа екипе: Марко Радовановић (Универзитет у Београду)
Заменик вође: Милош Милосављевић (Универзитет у Нишу)
Тим је заузео треће место у конкуренцији од 21 земаља.

Границе за медаље су биле 20, 30 и 39 поена.


28. БMO, Јаши, Румунија, 2011

Име и презиме Место Укупно Медаља
Раде Шпегар Београд 27 поена сребрна медаља
Теодор вон Бург Београд 23 поена сребрна медаља
Игор Спасојевић Београд 23 поена сребрна медаља
Стефан Михајловић Ниш 16 поена бронзана медаља
Стеван Гајовић Београд 15 поена бронзана медаља
Филип Живановић Београд 13 поена бронзана медаља

Вођа екипе: др Милош Стојаковић (Универзитет у Новом Саду)
Заменик вође: Марко Радовановић (Универзитет у Београду)
Тим је заузео четврто место у конкуренцији од 19 земаља.

Границе за медаље су биле 10, 21 и 30 поена.


27. БMO, Кишињев, Молдавија, 2010

Име и презиме Место Укупно Медаља
Теодор вон Бург Београд 38 поена златна медаља
Лука Милићевић Београд 36 поена златна медаља
Стеван Гајовић Београд 26 поена сребрна медаља
Душан Милијанчевић Београд 25 поена сребрна медаља
Раде Шпегар Београд 23 поена бронзана медаља
Михајло Цекић Београд 21 поена бронзана медаља

Вођа екипе: др Милош Стојаковић (Универзитет у Новом Саду)
Заменик вође: Милош Милосављевић (Универзитет у Нишу)
Тим је заузео ДРУГО место у конкуренцији од 19 земаља.

Границе за медаље су биле 12, 25 и 35 поена.


26. БMO, Крагујевац, Србија, 2009

Име и презиме Место Укупно Медаља
Теодор вон Бург Београд 35 поена златна медаља
Лука Милићевић Београд 29 поена златна медаља
Душан Милијанчевић Београд 24 поена златна медаља
Михајло Цекић Београд 20 поена сребрна медаља
Вукашин Стојисављевић Београд 14 поена бронзана медаља
Стефан Стојановић Ниш 11 поена бронзана медаља

Вођа екипе: др Милош Стојаковић (Универзитет у Новом Саду)
Заменик вође: Милош Милосављевић (Универзитет у Нишу)
Тим је заузео ПРВО место у конкуренцији од 19 земаља.

Границе за медаље су биле 6, 15 и 24 поена.


25. БMO, Охрид, Македонија, 2008

Име и презиме Место Укупно Медаља
Марија Јелић Београд 27 поена сребрна медаља
Лука Милићевић Београд 27 поена сребрна медаља
Теодор вон Бург Београд 21 поен сребрна медаља
Душан Милијанчевић Београд 18 поена сребрна медаља
Владимир Николић Београд 15 поена бронзана медаља
Александар Васиљковић Београд 14 поена бронзана медаља

Вођа екипе: др Милош Стојаковић (Универзитет у Новом Саду)
Заменик вође: Милош Милосављевић (Универзитет у Нишу)
Тим је заузео 4-то место у конкуренцији од 18 земаља.

Границе за медаље су биле 5, 17 и 29 поена.


24. БMO, Родос, Грчка, 2007

Име и презиме Место Укупно Медаља
Марко Јевремовић Краљево 31 поен сребрна медаља
Теодор вон Бург Београд 30 поена сребрна медаља
Младен Радојевић Београд 26 поена сребрна медаља
Душан Милијанчевић Београд 17 поена бронзана медаља
Марија Јелић Београд 15 поена бронзана медаља
Бобан Карапетровић Ивањица 13 поена

Вођа екипе: др Милош Стојаковић (Универзитет у Новом Саду)
Заменик вође: Миливоје Лукић (Универзитет у Београду)
Тим је заузео 4-то место у конкуренцији 9 земаља.

Границе за медаље су биле 15, 23 и 33 поена.


23. БМО, Агрос, Кипар, 2006

Име и презиме Место Укупно Медаља
Марко Јевремовић Краљево 32 поена златна медаља
Маријана Смаилагић Београд 23 поена сребрна медаља
Александар Трокицић Ниш 16 поена бронзана медаља
Младен Радојевић Београд 15 поена бронзана медаља
Игор Нинковић Београд 14 поена бронзана медаља
Марија Јелић Београд 3 поена

Вођа екипе: др Милош Стојаковић (Универзитет у Новом Саду)
Заменик вође: Миливоје Лукић (Универзитет у Београду)
Тим је заузео 6-то место у конкуренцији 9 земаља.


22. БMO, Јаши, Румунија, 2005

Име и презиме Место Укупно Медаља
Ђорђе Баралић Краујевац 22 поена сребрна медаља
Петра Стојсављевић Београд 20 поена бронзана медаља
Милош Ђорић Београд 20 поена бронзана медаља
Урош Рајковић Београд 18 поена бронзана медаља
Игор Кабиљо Београд 12 поена бронзана медаља
Димитрије Филиповић Београд 7 поена

Вођа екипе: Владимир Балтић (Универзитет у Београду)
Заменик вође: Миљан Кнежевић (Универзитет у Београду)
Тим је поделио 5-то место у конкуренцији 9 земаља.

Границе за медаље су биле 12, 22 и 32 поена.


21. БMO, Плевен, Бугарска, 2004

Име и презиме Место Укупно Медаља
Марко Радовановић Београд 34 поена сребрна медаља
Милан Новаковић Београд 29 поена бронзана медаља
Александар Пејчев Београд 27 поена бронзана медаља
Ђорђе Баралић Крагујевац 28 поена бронзана медаља
Урош Рајковић Београд 24 поена бронзана медаља
Петра Стојсављевић Нови Сад 28 поена бронзана медаља

Вођа екипе: Владимир Балтић (Универзитет у Београду)
Заменик вође: Ђорђе Кртинић (Универзитет у Београду)
Тим је заузео 5-то место у конкуренцији 9 земаља.

Границе за медаље су биле 22, 30 и 37 поена.


20. БMO, Тирана, Албанија, 2003

Име и презиме Место Укупно Медаља
Јелена Милановић Београд 33 поена сребрна медаља
Александар Бранковић Београд 21 поен бронзана медаља
Александар Илић Ниш 30 поена бронзана медаља
Милан Новаковић Београд 27 поена бронзана медаља
Александар Пејчев Београд 29 поена бронзана медаља
Марко Радовановић Београд 31 поен бронзана медаља

Вођа екипе: Ђорђе Кртинић (Универзитет у Београду)
Заменик вође: Владимир Балтић (Универзитет у Београду)
Тим је заузео 5-то место у конкуренцији 9 земаља.

Границе за медаље су биле 18, 33 и 40 поена.


19. БMO, Анталија, Турска, 2002

Име и презиме Место Укупно Медаља
Александар Илић Ниш 24 поена сребрна медаља
Миливоје Лукић Београд 22 поена сребрна медаља
Дејан Колунџија Ниш 15 поена бронзана медаља
Јелена Милановић Београд 15 поена бронзана медаља
Марко Петковић Ниш 12 поена бронзана медаља
Милан Радоњић Крагујевац 3 поена

Вођа екипе: проф. Војислав Петровић (Универзитет у Новом Саду)
Заменик вође: проф. Милена Радновић (Универзитет у Београду)
Тим је заузео 4-то место у конкуренцији 9 земаља.

Границе за медаље су биле 6, 16 и 31 поена.


18. БMO, Београд, Југославија (СЦГ), 2001

Име и презиме Место Укупно Медаља
Владимир Лазић Београд 33 поена сребрна медаља
Миливоје Лукић Београд 33 поена сребрна медаља
Татјана Симчевић Београд 30 поена сребрна медаља
Милан Кирћански Београд 21 поен бронзана медаља
Карола Месарош Београд 16 поена бронзана медаља
Милан Радоњић Крагујевац 11 поена бронзана медаља

Вођа екипе: проф. Владимир Драговић (Универзитет у Београду)
Заменик вође: проф. Милена Радновић (Универзитет у Београду)
Тим је заузео 4-то место у конкуренцији 10 земаља.

Границе за медаље су биле 10, 25 и 38 поена.


17. БMO, Кишињев, Молдавија, 2000

Име и презиме Место Укупно Медаља
Владимир Лазић Београд 19 поена сребрна медаља
Тијана Костић Београд 11 поена бронзана медаља
Миливоје Лукић Београд 13 поена бронзана медаља
Милош Поповић Београд бронзана медаља
Томислав Радић Београд
Ивана Божић Београд

Вођа екипе: проф. Владимир Драговић (Универзитет у Београду)
Заменик вође: проф. Новица Блажић (Универзитет у Београду)
Тим је заузео 5-то место у конкуренцији 9 земаља.